Polska ma do wyboru ogromne pasmo górskie
To pasmo górskie znajduje się na granicy Polski i Słowacji, w łańcuchu Karpat. Jest to drugie co do wielkości pasmo górskie w Polsce – pierwsze miejsce piastują Tatry. Najwyższym punktem Beskidu Żywieckiego jest masyw Babiej Góry i najwyższy jego szczyt Diablak (1723 m. n.p.m.).
Kolejny łańcuch górski w Polsce – Karpaty – należy do największych w Europie Środkowej. Rozciąga się na terenie 8 państw – Austrii, Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Serbii. Najwyższy szczyt Karpat to położony na Słowacji Gerlach – charakterystyczna góra mierzy 2655 m n.p.m. Polskie Karpaty dzielą się na 12 pasm.
Polskie góry mają wiele atrakcji
Jednym z najpopularniejszych kierunków na wakacje w Polsce są góry. Piękne widoki, możliwość aktywnego wypoczynku na szlakach turystycznych oraz świeże górskie powietrze są w stanie skusić wielu turystów! W naszym kraju wybór jest ogromny! Możemy wybrać się w Bieszczady, Karkonosze, Tatry, Pieniny, Góry Stołowe czy Góry Sowie! Ciekawym wyborem jest mniej oblegany Beskid Śląski, Beskid Żywiecki czy Rudawy Janowickie. Jedno jest pewne – wszędzie tam czekają na nas malownicze panoramy, klimatyczne zakątki oraz liczne atrakcje! Miejsca te z pewnością przyciągną w tym roku wielu turystów! Czy jednak z powodu tłumów powinniśmy zrezygnować z wyjazdu! W żadnym razie! Wystarczy, że sprawdzicie spokojne miejsca na wakacje w polskich górach! Bezpieczny wypoczynek z dala od ludzi już na was czeka.
To stolica polskich gór, która zachwyca wspaniałymi szczytami, warunkami do uprawiania narciarstwa, atrakcjami przyrodniczymi i miejscami, które lubią turyści. Każdy turysta, który planuje wypoczynek w Tatrach, najczęściej wybiera właśnie Zakopane. Do Zakopanego jeździmy, gdy chcemy oderwać się od codzienności – wyjść w góry, by pośród tatrzańskich szczytów odpocząć i naładować akumulatory na kolejne miesiące. W tym mieście turysta ma wszystko, o czym tylko może zamarzyć: odosobnione miejsca na szlakach, ale również tętniące życiem ulice i mnóstwo atrakcji.
Najlepszą porą na odwiedzenie polskich gór jest wiosna lub jesień
Każda pora roku będzie dobra do tego, aby wybrać się na wycieczkę w góry, ale w przypadku Bieszczad na ogrom korzyści z wyjazdu można liczyć w okresie wiosennym. Budząca się do życia przyroda, coraz cieplejsze i dłuższe dni to tylko niektóre z licznych zalet wiosennej wyprawy do tego niezwykłego miejsca. Pora zastanowić się, dlaczego warto zaplanować swój urlop właśnie na koniec marca, kwiecień czy maj.
Łąki i wzgórza polskiego Spiszu to niekwestionowane królestwo wiosennych plenerów fotograficznych w południowej Polsce. W drugiej połowie kwietnia i w maju intensywna zieleń spiskich polan kontrastuje w ośnieżonymi szczytami Tatr, tworząc najpiękniejszą scenerię dla zdjęć w skali całego roku. Na obszarze pomiędzy Podhalem i Pieninami znajdziemy kilka miejsc oferujących doskonałe krajobrazy, które każdej wiosny są oblegane przez fotografów. Najlepsze widoki rozciągają się z Łapszanki, Gliczarowa Górnego i Litwinki, ale niezłych lokalizacji jest tu znacznie więcej. Wiosna na Spiszu i Podhalu, choć już nieco opatrzona zachwyca kontrastami i wciąż jest najlepszym tematem fotograficznym w polskich górach w tym przejściowym okresie .
1 comment
Już wiem jakie góry wybiorę żeby wypocząć