Jak zrobić warkocza – krok po kroku 

Jak zrobić warkocza - krok po kroku 

by Redaktor

Podstawy plecionki 

Te z Was, które są ze mną od jakiegoś czasu, doskonale wiedzą, że mam obsesję na punkcie warkoczy. Warkocze pojawiają się tu co jakiś czas w każdej możliwej postaci. Zacznijmy więc od najprostszych, które musisz opanować, aby móc swobodnie wykonywać fryzury z moich tutoriali. 

Jeśli lubisz luźne warkocze, wybierz luźny warkocz, ale z nieco bardziej nowoczesnym akcentem. W tym i ostatnim sezonie dominowały sztuczne warkocze, bąbelkowy warkocz, a my absolutnie uwielbiamy to połączenie wiązanych warkoczy i wspomnianych wcześniej fałszywych warkoczy! Aby stworzyć taką fryzurę, musisz zacząć od klasycznego warkocza do wyboru po prawej lub lewej stronie. Warkocz powinien zaczynać się od czubka głowy. Splatamy wybrany warkocz do ucha i przystępujemy do tkania warkocza piankowego. Z drugiej strony umyj włosy i gotowe. Ta fryzura jest najlepsza dla długich włosów. 

Praca z wieloma pasmami jednocześnie 

Zaplatanie warkoczy z 6 pasm jest również uważane za złożoną fryzurę, która wymaga umiejętności i techniki. Ale z drugiej strony, kiedy już opanujesz ten warkocz, możesz tworzyć prawdziwe arcydzieła z włosów dla siebie i swoich bliskich. Aby to zrobić, przestudiuj technikę tkania, korzystając z przykładowego samouczka wideo: 

Dzisiaj dowiedziałeś się o różnych rodzajach plecionych warkoczy, oczywiście nie są to wszystkie możliwe opcje, jest ich znacznie więcej, warkocze z 8 nitkami, 10 nitek lub więcej. Ale tak naprawdę wystarczy nauczyć się podstaw zaplatania, a potem można wypróbować różne warianty zaplatania. Ponadto każdy warkocz, który widzisz dzisiaj, można łatwo ozdobić, dodając wielokolorowe wstążki, ozdobne wsuwki i wsuwki, a także możesz tworzyć wieczorowe fryzury z codziennych fryzur. 

jak zrobić warkocza

Praca z wieloma pasmami jednocześnie 

Warkocze ze środkami teksturującymi 

Jeśli nie chcesz mieć luźnych loków, możesz zebrać je w kok i będzie oryginalnie i pięknie. Po pierwsze, zwykły warkocz wodospadowy jest wykonywany zgodnie ze standardowym wzorem. Po zakończeniu zbierz niewykorzystane wskazówki na ogonie. Reszta włosów jest dobrze uczesana. Zrób też zwykły kok z tymi wszystkimi włosami, przypnij go pod fryzurą wodospadu, co można zrobić za pomocą szpilek bobby. 

Aby uzyskać schludny wygląd, w tym przypadku lepiej jest wcześniej nałożyć piankę utrwalającą i ostrożnie zapleść warkocze, używając niewidocznej poprawki. Po ostatecznym umocowaniu warkocza w gumce, najlepiej posypać go lakierem, zwłaszcza jeśli fryzura zajmie dużo czasu. 

You may also like

1 comment

karolina 26 stycznia, 2023 - 5:58 pm

Super teraz nie będę mieć problemu z zrobieniem sobie warkocza

Reply

Leave a Comment