Jaki szampon do włosów wybrać 

Jaki szampon do włosów wybrać 

by Redaktor

Wybierz odpowiedni szampon do włosów kręconych i prostych 

Najlepszy szampon do włosów kręconych to taki, który będzie dla nich delikatny i odpowiednio je nawilży. Przez brak naturalnej warstwy ochronnej włosy takie wymagają wsparcia pochodzącego z kosmetyku, który regularnie im dostarczymy. Dobry szampon do włosów kręconych zapewni im nawilżenie, ochronę przed zanieczyszczeniami ze środowiska, wygładzi ich strukturę i sprawi, że zapanowanie nad ich skrętem będzie o wiele łatwiejsze. 

Jak dobrać szampon do rodzaju włosów, który łatwo przeciążyć? Wybieraj produkty z niewielką ilością olejów – niech zastąpią je w składzie wartościowe roślinne ekstrakty i wody roślinne. Taki jestSzampon do włosów Objętość i zdrowy wygląd Receptury Agafii. Nie zawiera on drażniącego SLS ani SLeS, które odpowiadają za spienianie się szamponu. Zastępują go roślinne saponiny z 5 roślin (lukrecji uralskiej, amarantu, gipsówki syberyjskiej, białej i czerwonej mydlnicy). Ekstrakt z podbiału zapobiega przetłuszczaniu się, a proteinowy ekstrakt z otrębów odżywia włosy, nadaje im blask i miękkość. 

W przypadku cienkich i delikatnych włosów najlepiej sprawdzą się szampony lekkie, które nie obciążą dodatkowo Twoich włosów. Warto sięgnąć także po specjalistyczne szampony zwiększające objętość włosów. Na ogół takie szampony posiadają szereg drogocennych składników które skutecznie zwiększają objętość włosów. Co ważne, takie szampony dodatkowo nie obciążają włosów. 

jaki szampon wybrac

Wybierz odpowiedni szampon do włosów kręconych i prostych 

Oblicz zapotrzebowanie na szampon 

Raz na 1-2 tygodnie mocny szampon oczyszczający. Jeżeli używasz dużej ilości stylizatorów lub Twoje włosy przetłuszczają się, potrzebujesz dobrego szamponu oczyszczającego. Taki szampon może zawierać SLS (Sodium Lauryl Sulfate), SLeS (Sodium Laureth Sulfate), ALS (Amonium Lauryl Sulfate), SCS (Sodium Coco Sulfate) i podobne detergenty, które bardzo mocno oczyszczają włosy i skórę głowy. Szampony mocno oczyszczające nie nadają się do codziennego stosowania, ponieważ silnie wysuszają skórę głowy i wzmagają wypadanie włosów. 

Po umyciu włosów szamponem pamiętaj o nałożeniu odżywki do kręconych włosów, by domknąć łuski włosów, odżywić je i wygładzić. Dzięki zastosowaniu odżywki po umyciu włosów pasma zyskają dodatkową dawkę substancji odżywczych, nie będą się puszyć i elektryzować. 

Jak dobrać szampon do włosów? W duecie z odżywką to jemu poświęca się mniej uwagi – ma po prostu oczyszczać. Zapominamy, że niewłaściwie dopasowany do włosów może im zaszkodzić. Sprawdź, jaki szampon do włosów wybrać, aby uniknąć spuszonych, matowych i plączących się pasm! 

Określ, jaki rodzaj szamponu kupić 

W wypadku tej marki nie jestem w stanie wskazać jednego, najlepszego szamponu – przetestowałam na sobie trzy opcje, i każda okazała się godna polecenia. Za firmą przemawia wszystko: wysokiej jakości, organiczne składniki naturalnego pochodzenia, ideologia – Petal Fresh nie wspiera testów na zwierzętach, tworząc wegańskie produkty pielęgnacyjne, a także dostępność -kosmetyki znajdziemy w Rossmannie. 

Równie ważne jest prześledzenie tego, jakie mamy rodzaje szamponów do włosów. Najpopularniejsze są te w płynie, choć można spotkać także szampony w kremie, oleiste itp. Dużą popularnością cieszą się też suche szampony, które usuwają nadmiar sebum i odświeżają włosy bez użycia wody. Przy wyborze odpowiedniego szamponu warto uwzględniać również tę kwestię. 

Spośród blisko 40 różnych szamponów przeznaczonych do mycia włosów kręconych, wybraliśmy TOP10 najlepszych produktów. Oprócz składu i efektywności szamponu, pod uwagę wzięliśmy też cenę produktu. W rankingu znalazły się więc wyłącznie produkty spełniające kryterium cena = jakość. 

jaki rodzaj szamponu najlepszy

Określ, jaki rodzaj szamponu kupić 

Wybierz odpowiedni szampon do rodzaju włosów 

Niezależnie od tego czy szukasz szamponów odpowiednich do codziennej pielęgnacji zdrowych, mocnych włosów, czy może preparatu do włosów o szczególnych potrzebach, możesz zdecydować się na kosmetyki fryzjerskie Loreal Professionnel. Firma Loreal Professionnel oferuje profesjonalne serie kosmetyczne dla różnych rodzajów włosów. Także i osoby, które uskarżają się na specyficzne problemy, jak np. wypadanie włosów albo przetłuszczanie się skóry głowy czy łupież, mogą w tej ofercie znaleźć coś dla siebie. Rewelacyjnie sprawdza się też seria wzmacniająca do długich włosów. 

Dobierz szampon, który podkreśli piękno włosów! Szampon to kosmetyk, po który sięgamy podczas codziennej pielęgnacji włosów. Ma za zadanie oczyścić włosy i skórę głowy, ale nie tylko. Ile typów włosów, tyle różnych szamponów. Czy wiesz, jakich składników w szamponie potrzebują Twoje kosmyki? 

Pielęgnacja włosów opiera się o stosowanie kosmetyków dobranych do ich rodzaju. Ważne jest, aby szampon odpowiadał ich potrzebom – nieco innego działania będą potrzebowały włosy tłuste czy przetłuszczające się, innego suche, zniszczone, puszące się, a jeszcze innego włosy z łupieżem, włosy wypadające lub włosy farbowane. 

Sprawdź skład szamponu 

Zawsze sprawdzajmy składy! Opis samego szamponu do włosów zwykle nie zawiera wszystkich składników w nim zawartych. Dlatego tak ważną kwestią jest sprawdzenie, czy dany szampon nie zawiera substancji, które mogą okazać się dla naszej skóry głowy nieodpowiednie albo być potencjalnymi alergenami. 

Ten szampon zdobył na Ceneo.pl same pozytywne recenzje, dlatego bez wątpienia można nazwać go najlepszym kosmetykiem myjącym dla loków. To kosmetyk opierający się na delikatnych detergentach, więc bez wątpienia można używać go w codziennej pielęgnacji. 

Szampony różnią się między sobą rodzajem zastosowanych środków czyszczących znanych jako związki powierzchniowo czynne i detergenty. Co ciekawe, formuły szamponów mogą zawierać od 15 do 40% detergentów, a nawet więcej! Środki te są składnikami podobnymi do mydła – ich zadaniem jest oczyszczenie włosów z pozostałości kosmetyków stylizacyjnych i kondycjonujących, olejów oraz zanieczyszczeń. To dzięki nim wyróżniamy szampony łagodne, średnie i mocne, które powinno się dopasować do rodzaju włosów, wrażliwości skóry głowy, a także do częstotliwości mycia. Kiedy stosować szampony z łagodnymi detergentami, a kiedy sięgnąć po mocne? 

Unikaj nadmiernego mycia włosów 

Suszenie kręconych włosów suszarką – oczywiście najlepiej jest go unikać. A jeśli nie masz takiej możliwości (moje włosy bez suszarki nie mają w ogóle objętości), ustaw chłodny nawiew, używaj suszarki z dyfuzorem i susz włosy stopniowo, dając im też czas na naturalne dosychanie. 

Niezależnie od tego, jak często myjesz włosy i skórę głowy oraz czego oczekujesz od szamponu, jest jednak co najmniej kilka składników, których lepiej unikać. Na czele “czarnej listy” są SLS oraz SLeS. Są to detergenty syntetyczne, które odpowiadają za tworzenie piany. Niestety długotrwale stosowane prowadzą do przesuszenia skóry głowy i uszkodzenia struktury włosów. Szampony mocno oczyszczające (właśnie z SLS lub SLeS jako bazą myjącą) stosuj nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. 

Jedną z najważniejszych zasad pielęgnacji kręconych włosów jest to, by myć je jak najrzadziej, tj. nie częściej niż raz na 2 dni. Dlaczego? Otóż ich częste mycie osłabia skręt i przesusza pasma. Wskazuje się, że przy kręconych pasmach najlepiej sprawdza się mycie włosów metodą OMO. To skrót ukazujący etapy mycia kosmyków, tj. odżywka, mycie, odżywka. W pierwszej kolejności nakładamy na całej długości włosów odżywkę do spłukiwania, której zadaniem jest oczyszczenie pasm z zanieczyszczeniem ale też ochrona loków przed wysuszającym działaniem szamponów. Następnie aplikujemy szampon o delikatnym działaniu, spłukujemy, a na sam koniec nakładamy nawilżającą odżywkę i pozostawiamy ją na włosach przez około 20 minut. 

 

You may also like

1 comment

Beata 26 stycznia, 2023 - 5:55 pm

Super teraz wiem jaki szampon będzie dobry dla moich włosów

Reply

Leave a Comment