Jak aktywnie odpocząć z rodziną 

Jak aktywnie odpocząć z rodziną 

by Redaktor

Znajdź sposoby na relaks z rodziną 

Każda rodzina potrzebuje czasem odpoczynku od trudów życia codziennego. Z myślą o takich sytuacjach przygotowaliśmy zbiór prezentów rodzinnych, gdzie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Sprawdź, na jaką przygodę Wy macie ochotę i spędź z najbliższymi wyjątkowy czas! Zapraszamy do kategorii Prezenty dla Rodziny! 

Spędzanie czasu z bliskimi (rozmowa z nimi, poświęcenie uwagi, zabawa z dziećmi itp.). Ta forma odpoczynku jest szczególnie potrzebna, bo przecież każdy z nas potrzebuje poczucia bliskości, troski, zrozumienia. Pozwala nam też ona na budowanie i wzmacnianie relacji z najbliższymi; 

jak relaxować się z rodziną

Znajdź sposoby na relaks z rodziną 

 

Upewnij się, że twoja rodzina czuje się komfortowo dzięki technikom relaksacyjnym 

Stosowanie metod relaksacyjnych nie wymaga wielkich nakładów – potrzebne jest ciche miejsce, w którym swobodnie możemy przyjąć wygodną pozycję (leżącą, pół leżącą, a niekiedy siedzącą). Trzeba znaleźć jedynie 15–20 minut, które przeznaczymy w pełni na odprężenie. Pomocna może być spokojna, lubiana i przyjemna muzyka. 

Ważne, abyś czuł się w czasie relaksacji bezpiecznie i komfortowo. Jeśli w domu przebywają inne osoby, zamknij drzwi. Postaraj się ograniczyć ryzyko niespodziewanego wtargnięcia i zakłócenia sesji. Takie gwałtowne wyrwanie ze stanu odprężenia może okazać się dość nieprzyjemnym doświadczeniem. 

Zacznij wprowadzać relaks do swojego codziennego życia 

Jak się zrelaksować, spędzając czas w domowych pieleszach? Zadbać o swoją urodę i dobre samopoczucie! Pielęgnacja włosów, skóry i paznokci pozwoli ci skoncentrować się na twoich potrzebach i poczuć się lepiej. Domowe SPA to świetna regeneracja zarówno dla twojego ciała, jak i umysłu. 

Pozwól sobie na odpoczynek — pierwsze i najważniejsze w efektywnym odpoczynku jest Twoje nastawienie, czyli mentalna zmiana. Nie możesz myśleć: jak mogę pić herbatę, skoro muszę ugotować obiad albo przecież nie mogę sobie pozwolić na godzinę relaksu w wannie, bo od 2 dni czeka sterta rzeczy do prasowania. Zamiast tego pomyśl sobie: jestem zmęczona, brak mi siły i tylko dzięki odpoczynkowi będę mogła mieć energię, aby wykonać wszystkie czekające na mnie obowiązki. Musisz traktować odpoczynek jako swojego sojusznika, a nie wroga. Ciągle dbasz o innych. Czasem musisz zadbać tylko i wyłącznie o siebie. Im Ty będziesz czuć się lepiej, im będzie Ci szło lepiej w pracy, tym Twoje otoczenie będzie szczęśliwsze. Jeśli masz z tym problem, to pomyśl, że robiąc coś dla siebie, równocześnie robisz coś dobrego dla swoich bliskich. Pamiętaj szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko! Uwierz, świat się nie zawali, jeśli na chwilę zwolnisz. Pracuj nad swoim poczuciem wartości i naucz się doceniać samego siebie. Tylko właściwie dbając o siebie, możesz właściwie zadbać o innych. 

Ćwicz relaksację przed stresującymi sytuacjami 

Oto kilka skutecznych metod na to, aby przejąć władzę nad stresem, odprężyć się, zrelaksować i nabrać sił. Nawet jeśli należysz do szczęśliwego grona ludzi, którzy stresują się bardzo rzadko, warto, abyś dysponował kilkoma takimi technikami. Jeżeli nie wykorzystasz ich dla siebie, to może pomożesz komuś innemu w walce ze stresem?! 

2. Praktykuj relaksację w pozycji leżącej. Ta technika służy zmniejszeniu napięcia psychicznego oraz fizycznego dzięki wprowadzeniu mózgu w stan odprężenia, czyli w częstotliwość fal alfa. Relaksację najlepiej praktykować z odpowiednią płytą z nagranym głosem lektora lub muzyką, która wprowadza mózg w stan relaksu. Możesz również pracować z płytą z dźwiękami przyrody. Seans powinien trwać co najmniej 20 minut. Zadbaj o to, aby nikt ci nie przeszkadzał w tej osobistej podróży w głąb siebie. Wyłącz telefon, zaciemnij pokój, uruchom płytę i połóż się wygodnie na łóżku. Poczuj, że twoje ciało dosłownie przykleja się do podłoża. Skup uwagę na spokojnym oddechu i wyobraź sobie, że z każdym wdechem nurkujesz w swoje ciało coraz głębiej. 

 

Stwórz relaksującą atmosferę dla siebie i swojej rodziny 

Stworzenie w ogrodzie lub na balkonie oazy spokoju również może być relaksujące, zwłaszcza dla osób lubiących aktywny odpoczynek. Otoczenie się roślinnością pozwoli ci zaczerpnąć głębszy oddech i wyciszać emocje w przyjaznym dla ciebie środowisku. Ponadto, kolor zielony działa na umysł ludzki odprężająco i relaksująco. Osobom borykającym się z chandrą i depresją poleca się przemalowanie ścian właśnie na zielono. 

Jak się zrelaksować i odpocząć od codziennego zgiełku? Udać się w ciche, spokojne miejsce pośród zieleni i delektować się naturą. Relaks w ogrodzie, lesie czy na spacerze odosobnioną ścieżką to świetny sposób na uspokojenie nerwów i wyciszenie emocji. Dzięki bliskości natury twoje procesy myślowe zaczynają działać w nieco inny, bardziej spowolniony i harmonijny sposób. Zmienia się również twój sposób odbioru bodźców. 

jak stworzyć  relaksującą atmosferę dla siebie i swojej rodziny 

Stwórz relaksującą atmosferę dla siebie i swojej rodziny 

Ciesz się relaksem razem jako rodzina 

Czas spędzony z rodziną to gwarancja doskonałej zabawy i mnóstwa radości. Wspólny śmiech rozwieje nawet najgorszy humor, a bliskość krewnych spowoduje, że czas upłynie naprawdę szybko. Dzięki nim razem spróbujecie niecodziennych aktywności, odkryjecie nowe pasje i sprawdzicie się w całkiem nowych rolach. Może będzie to na przykład aktywny weekend dla całej rodziny? Z rodziną nigdy nie jest nudno, a jeśli dodać do tego upominek z Katalogu Marzeń – zapowiada się naprawdę wystrzałowy dzień! 

Fotografie to idealny sposób na zatrzymanie wspólnych wspomnień. Rodzinna sesja zdjęciowa to nie tylko wspaniała pamiątka na lata, ale przede wszystkim świetna zabawa w gronie rodzinnym. Być może Twój chrześniak właśnie obchodzi roczek, a może Twoi znajomi świętują kolejną rocznicę ślubu i chcesz podarować im coś wyjątkowego? W takim razie sesja zdjęciowa na prezent będzie idealnym wyborem. Zapewniamy, że Wasi bliscy będą jeszcze długo wspominać taką zabawę! 

You may also like

1 comment

Ignacy 26 stycznia, 2023 - 5:59 pm

Super porady jak spędzić czas w gronie rodziny

Reply

Leave a Comment