Dobór odpowiedniej pielęgnacji włosów
To podstawy prawidłowej pielęgnacji włosów i z pewnością warto wzbogacić je o kosmetyk chroniący przed wysoką temperaturą lub serum chroniące końcówki. Jak wspomniałam na początku – regularne wizyty w dobrym salonie fryzjerskim mogą diametralnie poprawić kondycję włosów!
W przypadku włosów kręconych ważne jest, aby mieć świeżo umyte, a nawet lekko wilgotne włosy. Wtedy są najbardziej podatne na stylizację, a o to w tym wszystkim chodzi! Wybierz więc swój ulubiony szampon, np. NIVEA Balanced & Fresh Care Shampoo, który poprawia elastyczność włosów, oraz wzmacniającą odżywkę, np. NIVEA Repair & Targeted Care. Wmasowanie niewielkiej ilości pianki w lekko osuszone ręcznikiem włosy sprawi, że szybciej uzyskasz trwałe loki. Kolejne kroki zależą od rodzaju wybranego wałka.
Aby zachować piękno i zdrowie włosów, wymagana jest kompleksowa pielęgnacja. Oto 4 podstawowe wskazówki, które warto omówić z klientami. Regularne stosowanie odżywek i balsamów regenerujących to podstawa, o której wiele osób zapomina. Porozmawiaj z klientem o jego rutynie – w przyszłości chętniej skorzysta z Twoich usług, ponieważ dbasz o włosy od całości.
Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji włosów
Podczas kręcenia włosów zarówno lokówką, jak i lokówką ważne są dwie rzeczy – grubość włosów, które mają być kręcone i co zrobić natychmiast po kręceniu. Jak w przypadku każdego z powyższych, mycie włosów i ochrona ich przed wysoką temperaturą to pierwszy i bardzo ważny krok. Jak zrobić falowane włosy za pomocą prostownicy lub lokówki? Dokładnie takie same loki jak w opisie powyżej, ale wybierz grubsze pasma. Możesz również zwijać włosy tylko do wysokości uszu, jeśli twoje włosy są bardzo długie. Po ich skręceniu odczekaj chwilę, aż sam skręt nieco się wyprostuje. Następnie za pomocą płaskiej szczotki dokładnie przeczesz włosy i utrwal fryzurę.
Wiesz już, jak powinna wyglądać właściwa rozmowa z klientem w salonie fryzjerskim. Oto prosty schemat do zapamiętania! To prawda, że nic nie zastąpi talentu, wiedzy ani doświadczenia w pracy stylisty fryzur, ale dobra rozmowa z klientem może znacznie ułatwić pracę! Rozmowa może również poprawić atmosferę i pomóc w zbudowaniu bliższej relacji, która sprawi, że klient będzie do nas wracał i może w przyszłości polecić Twój salon innym potencjalnym klientom.
• Ostatni czas na omówienie ostatecznych wyników. Musisz dać klientowi czas na uważne i spokojne przyjrzenie się. Stwórz przestrzeń, w której możesz swobodnie wyrazić swoją fryzurę. Kiedy klient jest zadowolony z usługi, finał jest wisienką na torcie. Trudniejsza rozmowa czeka, gdy efekty Twojej pracy nie spełniają oczekiwań klienta. W takich przypadkach bardzo uprzejmie jest wrócić do ustaleń dokonanych przed wykonaniem usługi. Omów założenia z klientem. W takim przypadku niezbędny jest pełen profesjonalizm – zastanów się, czy wszystko robisz dobrze. Jeśli masz zastrzeżenia co do swojej pracy, możesz zaproponować klientowi korektę usługi w innym dogodnym terminie.
Przygotowanie włosów do zabiegu
Zaczesz włosy do tyłu i zacznij splatać warkocze, a następnie podziel górną warstwę na trzy warkocze o równej grubości. Wygładzająca baza do włosów nada Twoim warkoczom wspaniały połysk. Zapleść warkocze bezpośrednio nad głową, umieszczając prawe pasmo nad środkowym, następnie lewe nad środkowym i prawe nad środkowym. To stworzy podstawę splotu.
• dokładnie rozczesz włosy, aby uniknąć splątania podczas zaplatania warkoczy, • podziel włosy na środku głowy, dzieląc włosy na dwie równe części, • chwyć jedno pasmo gumką recepturką (aby niesforne kosmyki nie przeszkadzały w pracy) ), • Podziel pozostałą część czubka głowy na trzy pasma, • Teraz zapleć je zgodnie z instrukcją holenderskiego warkocza, • Gotowy warkocz zabezpiecz gumką recepturką, • Powtórz te same czynności z drugim pozostałym pasmem.
Jak zrobić warkocz krok po kroku? Zanim zaczniesz zaplatać warkocze, umyj włosy i lekko spryskaj je wodą (możesz też użyć specjalnego makijażu, który zapobiegnie puszeniu się włosów). Następnie zbierz pasmo włosów na czubku głowy i podziel zebrane włosy na trzy pasma. Przeciągnij po jednej nitce z prawej i lewej strony (jak przy klasycznym warkoczu), a przy następnym przejściu weź nitki z boku głowy od góry i wpleć je w środek warkocza. Wcześniej rozdzielone pasma będą rosły grubsze, ponieważ z każdym kolejnym splotem wybieramy więcej włosów. Kiedy dotrzesz do dolnej linii włosów, zapleć je w prosty warkocz, a następnie zwiąż końce gumką lub zabezpiecz ozdobnymi wsuwkami.