Rozważ swój styl tatuażu
Zanim wybierzesz się do studia tatuażu, wybierz więc motyw, który ma ozdobić Twoje ciało. Nie wybieraj jednak modnego motywu tatuażu tylko dlatego, że jest akurat na topie. Tym bardziej nie decyduj się na modną dziarę, jeśli jej motyw od dawna nie kojarzy Ci się najlepiej. Na przykład, tytuł serialu, który akurat oglądasz to nie najlepszy pomysł na tatuaż kobiecy.
Gdy już wybierzesz swój wymarzony wzór, który chcesz przenieść na skórę, musisz zmierzyć się z jeszcze jedną istotną kwestią, mianowicie z wyborem tatuażysty. Obecnie wartościowych artystów jest naprawdę bardzo dużo, ale równie liczni są pseudo specjaliści, którzy z tym zawodem nie powinni mieć do czynienia. Osoby siedzące w temacie tatuażu od dłuższego czasu doskonale znają się na rzeczy i wiedzą jak rozpoznać dobre studio, ale początkujący adepci mogą już tego nie wiedzieć, dlatego postanowiłem napisać o tym kilka wskazówek, które nakierują we właściwe miejsce.
Oczywiście, jeśli chcesz, możesz sam nadać znaczenie swojemu tatuażowi lub uwierzyć, że przyniesie ci szczęście i będziesz miał rację. Jedyną różnicą jest to, że jest to Twoja osobista opinia i osobista wizja konkretnego tatuażu. I nie ma tutaj ogólnie przyjętych praw i nie będziesz musiał za to „odpowiadać” nikomu.
Weź pod uwagę doświadczenie swojego tatuażysty
Koniecznie zapoznaj się z pracami, które wyszły spod ręki tatuatora, który cię zainteresował. Artysta, który zdaje sobie sprawę z własnego talentu i dobrej jakości tatuowanych wzorów nie widzi absolutnie żadnych przeszkód w tym, żeby pochwalić się nimi całemu światu. Jest to w końcu jego wizytówka, dzięki temu zyskuje rozpoznawalność i kolejnych klientów. Jego portfolio mówi o nim samym. Tak zorientujesz się, czy jest w ogóle sens umawiania się na konsultacje, ponieważ może ci nie odpowiadać jego styl, np. chcesz mieć realistyczny, wykonany czarnym tuszem portret bohatera z ulubionego filmu, a natrafiłeś na specjalistę od kolorowych neotradycyjnych dziar. Jego tatuaże mogą fantastycznie wyglądać, ale jeśli nie tego oczekujesz, szukaj dalej i z pewnością natrafisz na kogoś, kto jest mistrzem w realistycznej konwencji. Pośpiech nie popłaca, pamiętaj!
Pierwsza wizyta w salonie tatuażu może być stresująca, jednak to jedyny sposób, aby poznać tatuażystę i warunki, w których pracuje. Profesjonalne studio powinno przywiązywać dużą wagę do komunikacji z klientem. Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca do wykonania permanentnej ozdoby na skórze, zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez Seven Sins Tattoo – salon tatuażu zlokalizowany na poznańskiej Wildzie. Już dziś umów się z nami na bezpłatną konsultację, podczas której dowiesz się, jak dokładnie wygląda zabieg oraz w jaki sposób się do niego przygotować.
Zanim zasiądziecie na krześle w studiu tatuażu gotowi na nową dziarę, na pewno spotkacie się z waszym tatuażystą lub tatuażystką w celu omówienia wzoru. Wtedy zobaczycie czy jest między wami nić porozumienia i czy nie będziecie się obawiać powierzyć tej osobie swojej skóry:) Jeśli macie wątpliwości czy to dobry wybór, szukajcie dalej!
Zastanów się, jakiego rodzaju materiału do tatuażu używa twój artysta
Aby wybrać najlepszy styl czcionki dla swojego tatuażu musisz współpracować z artystą. Za mała czcionka może mieć w skutkach fatalny finał przez rozlanie się barwnika i w efekcie zamiast pięknego napisu zostaniesz z czarną plamą. W tym stylu jest wiele ozdobników i akcentów, ale to zależy od Ciebie i tego, co nadaje się do Twojego tekstu.
Igły do tatuażu, standardowe i kartridże, w rozmiarach i opcjach najczęściej wykorzystywanych oraz porządanych przez najlepszych Artystów na świecie. Gryfy i dzioby, jednorazowe lub wielokrotnego użytku, o różnych średnicach i rozmiarach, które zawsze dopasujesz do igieł.
Jest to rodzaj wykonywania tatuażu szczególnie powszechny w przypadku decyzji o wytatuowaniu sobie bardzo realistycznego wzoru może to być portret lub inne przedstawienie wymagające precyzji i uchwycenia szczegółów. Ważna jest również trójwymiarowość projektu. Przy wyborze tej techniki tatuowania warto jednak pamiętać o czyhającym się niebezpieczeństwie – początkujący artysta może przerysować postać, tworząc tym samym powód do śmiechu, a nie dumy.
Weź pod uwagę cenę artysty
Cena startowa w naszym studio to 200 złotych i jest to najniższa kwota, od której wykonujemy tatuaże. Nieduże wzory zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 250 do 300 złotych.
Ostateczna cena uzależniona jest od indywidualnego projektu.
Jeśli wzór może być wykonany podczas jednej sesji, cena jest ustalana przed tatuowaniem, jeśli natomiast czas tatuowania będzie przekładał się na dwie sesje lub więcej, cena będzie liczona według stawki godzinowej i uzależniona tym samym od ostatecznego czasu tatuowania. Wycenę przeprowadza tatuator na podstawie projektu uzgodnionego z Klientem.
W przypadku dużych wzorów, do których potrzebne jest przygotowanie projektu (lub kilku opcji do wyboru), koszt projektu jest wliczony w ostateczną cenę tatuażu, jednak wymagana jest wpłata zaliczki.
Jakie zatem parametry powinien uwzględnić klient, kiedy rozważa zapłacenie wyższej ceny w dobrym studiu, lub niższej u sąsiada? Absolutnie nie można bagatelizować pierwszego wrażenia – kiedy wchodzimy do studia i widzimy, że jest w nim czysto, panuje porządek, ludzie się uśmiechają i są skłonni do rzeczowej rozmowy o nawet najbardziej zaskakujących pomysłach – to już jest punkt dla tego miejsca. Kiedy tatuażysta potrafi przekonać, że pomysł nie jest dobry i wręcz zniechęcić do jego wykonywania, to też kolejny punkt dla niego! W końcu mógłby machnąć ręką i zrobić coś głupiego, tylko po to, żeby wyciągnąć od klienta kasę. Opinie o studiu i artyście też są ważne, ale tu trzeba zachować szczególną ostrożność. Wiarygodna opinia to rzadkość w dobie internetu. Lepiej pogadać z kimś, kto rzeczywiście korzystał z usług studia i wiedzę ma bardziej empiryczną a mniej opartą na wrażeniu. Kiedy uda nam się w końcu połączyć wszystkie kropki i podjąć w pełni świadomą decyzję, wtedy zapłacenie wysokiej ceny za porządną usługę wcale nie będzie niczym bolesnym. W końcu tatuaż to nie guma do żucia, zostaje z nami na resztę życia.
Doświadczony mistrz nie „targuje się” z klientem. Ma stały koszt za godzinę sesji. I wcale nie jest tak, że praca będzie wymagała wielu sesji. Ale kłótnie o cenę są oznaką złego smaku. Początkujący, stażyści w studiach, nie żądają dużej opłaty. Bardzo często wykonują pierwsze tatuaże w symbolicznych cenach. Oczywiście nie wykonują bardzo dużych i skomplikowanych tatuaży.
Weź pod uwagę reputację artysty
Jakość jest głównym kryterium przy wyborze mistrza. Stworzenie unikalnego wzoru z dokładnym rysowaniem drobnych szczegółów i jednocześnie minimalnym urazem skóra – to cechuje prawdziwego profesjonalistę. Aby wcielić pożądany wzór na ludzkim ciele, nie wystarczy być dobrym artystą. Mistrz powinien być w stanie wybrać obszar do tatuowania, biorąc pod uwagę budowę osoby. Rozważ dokładnie przykłady wykonanej pracy. Zwróć uwagę na jakość odwzorowania kolorów, na wyrazistość fragmentów obrazu.
Profesjonalista, prawdziwy artysta, guru stylu… Wszystkie te „tytuły” przychodzą z biegiem lat i obiektywnie mówią o renomie. Jednak bycie profesjonalistą i chęć bycia profesjonalistą to nie to samo. Dlatego powiemy ci, za pomocą jakich znaków możesz określić kompetencje mistrza.
Oczywiście. Zaczynając inspirowałem się bardzo wieloma artystami ze świata. Guy Aitchison na pewno będzie jednym z nich, Dave Tevenal. Z Polski to na pewno Stara Broda. Widać czasami w moich pracach wpływ ich rzeczy na to, co robię. Jeżeli chodzi ogólnie o jakieś tematyczne rzeczy związane z tatuażami istnieją różnego typu programy, które pokazują, jak wygląda życie na co dzień w studiu. Z reguły są to zagraniczne amerykańskie programy.
Weź pod uwagę dostępność artysty
Jak mistrz woli pracować? Tylko odręczne? Tylko na podstawie twoich szkiców? Albo dla nieznajomych też go to nie obchodzi … Mistrz musi być artystą, musi widzieć rysunek na ciele kompozycyjnie i umieć doradzić, gdzie, w jakiej wielkości iw jakim rozmiarze lepiej się ułożyć. Mistrz musi przynajmniej umieć dobrze kopiować. Znam kilku bardzo godnych tatuażystów, którzy sami nie potrafią rysować, ale świetnie radzą sobie z maszyną do pisania, a ich praca jest nie do pochwały. Mają zamiłowanie do zrozumienia i wizję tatuażu.
14. Prawdziwy mistrz artysta w możliwie najkrótszym czasie ożywi Twoje pomysły w sposób, który będzie naprawdę piękny. Zły mistrz pobierze układ z Internetu lub bez żadnych pytań prześle do ciała to, co przyniosłeś ze sobą. Zły mistrz nie jest artystą i to jest złe. Prawdziwy mistrz to przede wszystkim dobry artysta.
Jak mistrz woli pracować? Tylko odręcznie? Tylko twoje szkice? Albo według obcych też mu to obojętne… Mistrz musi być artystą, musi widzieć kompozycję wzoru na ciele i umieć doradzić gdzie, co iw jakim rozmiarze lepiej zorganizować. Jako minimum mistrz musi umieć dobrze kopiować. Znam bardzo wartościowych tatuatorów, którzy sami nie umieją rysować, ale doskonale posługują się maszyną do pisania, a ich praca jest nie do opisania. Mają zamiłowanie do zrozumienia i wizji tatuażu.
1 comment
DObry tatuażysta to podstawa aby nie żałować tatuażu, dziękuje za porady teraz wiem na czym skupie się przy wyborze tatuażysty